Na terase u bazénku i s dětmi
Využijte sluncem osvícenou terasu např. s knihou a ledovou kávou na jednom z lehátek. Bazének mohou využívat jak děti tak dospělí.
Ševelení lesa a zpěv ptáků umocní váš zážitek. Děti mohou osedlat i našeho dřevěného hamernického draka. Pro děti je nelepší hřiště nádherná příroda všude kolem. Věřte, že takové házení kamínků do potůčku a krmení ryb zabere dětem hodiny. U hradu jsou vědomostní kvízy, např. ke sterému zvířátku patří tato stopa.
 
 
Koupaliště
Kdo se v parných dnech nechce čachtat v našem potoce u vystouplé skály, může v kilometr vzdáleném Třísově navštívit přírodní koupaliště u lesa s nádhernými výhledy do okolí. Je tam travnatá pláž, čistá voda, dětská skluzavka, skokanský můstek a nebývá tam hodně lidí.
V Krásetíně je též vynikající Koupaliště pod Kletí a nedaleko je možné se ovlažit v Ktišském rybníce.
 

 

 

Vodáctví
Od našeho pensionu je Vltava vzdálena necelý jeden kilometr. Firmy zajištující vodácký servis pro vás ochotně přijedou a odvezou na místo, kde budete mít připravené lodě, rafty, vesty apod. Užijete si splouvání daného úseku
a večer se vrátíte zpět do pensionu. Pohodlně se osprchujete, nasytíte, vyspíte a další den můžete splouvat další úsek. K cestování můžete využít i náš vláček, který má stejně jako vodácká firma Inge ve všech významných vodáckých místech zastávku nebo stanoviště s půjčovnou. Proplutí Českým Krumlovem je nezapomenutelné.

Připravili jsme pro vaši představu pět možných variant (viz. Hamr a vodáctví)
 
 
Koloběžky z Kleti
Nezapomenutelným zážitkem pro aktivně založené lidi a milovníky adrenalinu je sjezd na koloběžce z hory Kleť. Projeďte se krásnou přírodou Blanského lesa a zažijte neopakovatelnou jízdu s převýšením až 630 metrů. Pro zájemce jsou připraveny tři trasy: do Českého Krumlova, Zlaté Koruny nebo do Krásetína na parkoviště u lanovky.
 
 
 
Cyklistika
V okolí je četné množství cyklistických tras.
Doporučujeme cyklo trasu do Zlaté Koruny. Ve Štekřích si dejte vyhlášené placky s česnekem a povidly, jsou vynikající. Odtud do Boršova nad Vltavou a zpět kolem pomníku sestřeleného amerického pilota přes Vrábče
a Holubov do penzionu.
Nádherné jsou také cyklotrasy do Českého Krumlova a na Brložsku.
Dobře funguje i spojení vlakem. Nasedněte a nechte si v Holubově kola naložit do speciálního vagonu a dojeďte třeba s dětmi na Hůrku u lezera Lipno. Jezero lze na kole objet a když nebudete mít chuť jet dál, necháte se
z druhé strany převést přívozem zpět k vlaku.
Je to víceméně rovina,  kde kilometry rychle ubíhají. Jízdní kola vám u nás v pensionu uschováme bezplatně.
 
 
 
Túra na oslech
U hradu Dívčí Kámen se pasou nádherní oslíci. Je možnost se nechat na oslících svézt. Traduje se, že ušáci nemají rádi, když se jim říká oslíci, je to pro ně potupné. Říkejte jim proto raději „koníci“,  za to vás na jejich hřbetě hezky pohoupají.
Další informace a jízdu si domluvte u pokladny hradu.
 
 
 
Běžky a menší ski-areály
V okolí Kleti je velké množství strojově upravovaných běžeckých tras. V blízkosti jsou i menší ski-areály (Podlází, Rohy a Chmelnávíce na https://www.jihoceskyvenkov.cz/…ky/ )
Velmi oblíbené jsou i větší ski areály Frymburk, Hochficht, Lipno, Mitterdorf a Sternstein vzdálené zhruba 40 – 70 km od pensionu
 
 
 
Houbaření
Okolní lesy jsou plné hub. Když rostou, tak se vsadím, že při návštěvě lesů okolo Kleti svůj úlovek ani neunesete.
Není vyloučeno, že z donesených čerstvých hub kuchař uvaří vybornou houbovou omáčku nebo kulajdu.
 
 
 
Otáčivé hlediště a městské divadlo v Českém Krumlově
Nyní si skutečně nevybavuji hezčí večer, než procházku po Českém Krumlově spojenou s legendárním Otáčivým hledištěm, umístěném pod širým nebem v romantické zámecké zahradě  https://www.otacivehlediste.cz/ 
nebo v Městském divadle https://www.divadlo.ckrumlov.cz/…ov/ , se širokým programem.
Garantuji, že na tento večer budete vzpomínat dlouho.
 
 
Procházky s kočárky
Dlouho budete vzpomínat na nádherné rovinaté procházky v udolí Křemežského potoka z Holubova podél borových hadcových lesů až ke zřícenině hradu Dívčí Kámen a meandru Vltavy. Pořizujte fotografie a videa,. Až budou vaše děti dospělé, rádi se na ně podívají.