Tři naše tipy na procházky v blízkém okolí pensionu
 

1) Byla by škoda v okolí nenavštívit vyhlídku na Zříceninu hradu Dívčí Kámen a záhyby řeky Vltavy. Místní obyvatelé ani CHKO nechce, aby se tam pohybovaly davy návštěvníků. My jsme však pro naše hosty pensionu cestu označili. Od pensionu půjdete po směru toku Křemežského potoka a na konci přehradní nádrže s bazénky, spojené malými vodopády je na telegrafním sloupu bílá šipka doleva do kopce. Dále budete pokračovat po bílých šipkách na stromech. Nahoře přijdete k rozcestníku. Vpravo mohou odvážlivci vylézt na konečný útes a vychutnat si jedinečný pohled. Vlevo dojdete po šipkách pohodlně k druhé krásné vyhlídce. Pak doporučujeme vrátit se zpět na cestu
k nádrži a dojít až k rozcestníku u hradu. tak se dát doprava do kopce a po turistické značce dojít k domkům.  
U „plechové“ garáže zahnete vpravo dolů a po pěšině dojdete zpět k pensionu. Okruh je značený a je zhruba na procházku dlouhou jednu až dvě hodiny.

2) Dávné Keltské oppidum naleznete cestou do Třísova (500 m od pensionu). Po levé straně je cedulemi značená brána oppida, kterou projdete. Lehce vlevo přes louku dojdete k dalším informačním cedulím, kde se seznámíte
s historií nejjižnějšího sídla dávných Bójů. U kamenné mohyly cesta končí. Vy můžete po bílých šipkách na stromech postoupit dále, je potřeba zapojit trochu fantazii a pomyslně se ponořit do dávné historie. Prosíme, žádné kameny v těchto místech nepřesunujte.

3) Za hezkého počasí si v suterénu pensionu můžete půjčit  deku, vzít si s sebou něco dobrého k pití, např. do kelímku kávu nebo pivko, a dojít na blízkou vyhlídku na louku (150 m od pensionu) a vychutnat si jedinečný pohled na vrchol Kleti. Z pensionu se vydáte vpravo mezi zahrady do kopečka a v místě, kde pěšinu protíná potůček se dáte doprava po bílých šipkách a dojdete až na okraj lesa.

Další tipy na výlety

 
Český Krumlov – (UNESCO)
Jestli je v Česku místo, které by si měl každý výletník odškrtnout ze svého seznamu jako “navštíveno”, je to právě Český Krumlov. Město plné roztomilých barevných domečků, romantických uliček, skvělých podniků a dechberoucích výhledů vás přivítá s otevřenou náručí a ukáže vám všechny své krásy. Od pensionu je vzdálený pouhých 9 km a můžete ho navštívit na kole, vlakem nebo pěšky přes Kleť, kde si můžete půjčit koloběžku
a dojedete z kopce do Krumlova, tam koloběžku vrátíte. Výtečné je také proplutí Krumlova  na raftu, kruhu nebo kanoi.
 
Holašovice – (UNESCO)
Patří mezi nejkrásnější vesnice v Česku – jihočeská vesnice Holašovice se celosvětově proslavila usedlostmi ve stylu selského baroka, které byly pro svou jedinečnost zařazeny na seznam UNESCO roku 1998. Budete si připadat, jako byste vstoupili do jiného času nebo do nějakého malebného pohádkového světa. Kolem návsi s rybníčkem stojí domky s bohatě zdobenými širokými štíty a se špýchary. Atmosféru pak doplňuje barokní kaplička, kovárna a studny.  Na kraji vsi se nachází megalitický kruh z obřích kamenů – Holašovický stonehenge.
Prvky v kruhu o průměru 30 metrů na sebe vzájemně působí. Nejvhodnější k meditaci je kamenný obr o hmotnosti 19 tun stojící samostatně nedaleko kruhu.
 
Kleť
Kleť je nejvyšší horou Blanského lesa. Na jejím vrcholu se nachází rozhledna a horská chata. Kleť je dostupná pěšky, po cyklostezce a především sedačkovou lanovkou z Krasetína. Při dobré viditelnosti můžete zahlédnout i vzdálené vrcholky Alp. Je mnoho nádherných cest, ale my doporučujeme vyjet lanovkou z Krásetína nahoru a zhruba 6 km nenáročnou trasou dojít do Zlaté Koruny, počkat na vlak a přijet zpět na penzion. Krásná je též značená, asi 7 km dlouhá, trasa přímo do Třísova.  Z lesa vyjdete u Třísovského koupaliště a do pensionu je to jen chvilka cesty.
 
Hluboká nad Vltavou 
Nad městem, které se rozkládá na obou březích řeky Vltavy, už zdálky spatříte bílé zdi a cimbuří věží zámku Hluboká. Jeden z nejhezčích a nejnavštěvovanějších českých zámků jistě dobře znáte z filmové pohádky Pyšná princezna. Jako v pohádce si budete připadat i při prohlídce zámku a procházce městem. Doporučujeme navštívit i místní ZOO s loveckým zámečkem. Z Českých Budějovic jde jet po Vltavě na Hlubokou lodní dopravou nebo po krásné cyklostezce, kterou hravě zvládnou i vaše děti. Do Českých Budějovic Vám i dětem z penzionu doveze kola vlak.
Zlatá Koruna
Několik kilometrů od pensionu stojí na ostrohu, obtékaném ze tří stran řekou Vltavou, půvabný cisterciánský klášter, jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Místo vyzařuje zvláštní poklidnou atmosféru, tolik odlišnou od hektického tempa dnešního světa. Byl založen Přemyslem Otakarem II o rok dříve než České Budějovice.
Skvělý tip na pěší tůru je přes obec Plešovice, kde je možné vidět miniatury měst.
 
Stezka v korunách stromů Lipno nad Vltavou
První stezka korunami stromů v České republice je otevřena celoročně. Stezka o délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6 % se dostanete do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží, která nabízí dechberoucí pohled do krajiny a na vodní nádrž Lipno. My však tvrdíme, že podobný výhled na Lipno je i z rozhledny hradu Vítkův Kámen na protilehlé straně. Určitě cestou nezapomeňte navštívit zámek Rožmberk nad Vltavou a Čertovu stěnu.
 

Přírodní park Novohradské hory
Téměř nedotčený kraj rozlehlých lesů, sluncem prozářených luk, šumějících potoků a hladin rybníků zrcadlících kouzelné západy slunce. Svérázné a málo známé hory na jihu Čech protkané spletí cest a cestiček, které spojují malebné vesnice, nebo vedou jen tak od nikud nikam. Jako celodenní výlet autem doporučujeme navštívit rozhlednu na Kraví hoře na Hojné Vodě, nádherně opravený kostel na Dobré Vodě, Terčino údolí s nezapomenutelným vodopádem, tvrz Žumberk a rodiště Jana Žižky z Trocnova. Kdyby zbyl snad ještě čas, povečeřte rybu na Třeboňském náměstí.